Nowa kolekcja ziół – etykiety do pobrania

 

Sosnowy styczeń, brzoza w lutym…Za kilka miesięcy początkujący Poszukiwacze Roślin staną się prawdziwymi ekspertami od ziół – czas więc założyć nową kolekcję ziół. Ja również zaczynam od nowa: to będzie kolekcja do Chatki Czarów.

Na początek zbieram zimowe igliwie sosnowe, najbardziej aromatyczne o tej porze roku. Gałązki brzozowe, oblepione pączkami: działają oczyszczająco, przeciwzapalnie i stymulują organizm do regeneracji po chorobie. Wino z pączków brzozy to również dobry pomysł.

Oto kilka naklejek w stylu aptecznych recept, do oznaczania nowych ziół. Można sobie pobrać plik na własny komputer i wydrukować naklejki. Polecam drukowanie na papierze samoprzylepnym, tak jest najwygodniej. Można też wydrukować na papierze listowym i przykleić klejem lub w inny, pomysłowy sposób.

Na planszach zbiorczych w rozmiarze A4 kolekcja dedykowana brzozie i sośnie. Na planszy nr 1 małe etykiety, plansze nr 2 i nr 3 to już rozmiary XL – do dużych pojemników. Na etykietach sporo miejsca na odręczne notki, koniecznie datę zbioru.

Dalej pojedyncze etykiety, można sobie komponować do woli. Etykiety można edytować w programie graficznym i wstawiać różne napisy.

Plansza nr 1

zbiorcze

 

Plansza nr 2 – duży rozmiar etykiet

duża brzoza

Plansza nr 3 – duży rozmiar sosna

swierkowe

żywica

wio

igliwie sosnowe

etykieta apteczna5etykieta apteczna4etykieta apteczna3etykieta aptecznaetykieta apreczna2brzoza gałązki

Etykiety udostępniła grafficalmuse.com

A to moje nowe pojemniki na zioła – jak zwykle słoje, bo szkło to najlepszy sposób na przechowywanie surowców zielarskich, pisałam o tym TUTAJ


Vintage labelsZapraszam do pobierania etykiet. Wklejcie później w komentarzach zdjęcia nowej kolekcji 🙂

 

4 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *