Cała Polska Widzi Kwiaty Jabłoni – nowa królowa wiosny

Deszcz wiosenny nie kropi kroplami wody. To zieleń pada z nieba. Całuje uśpione gałęzie, a one budzą się ze snu. Bębni w suchą ziemię, a rośliny stają na baczność. Deszcz zieleni w kilka godzin odmienił świat. Spektakularne zjawisko.

Sad spowity migdałowym zapachem kwitnących mirabelek. Jabłonie zazieleniły się już pierwszymi liśćmi, a pąki kwiatowe zdają się czekać na komendę: kwitnąć. Oto więc komenda: kwitnijcie piękności! A Cała Polska was będzie podziwiać.

W styczniu „widzieliśmy” sosnę, w lutym brzozę, a w marcu forsycję. Kwiecień należy do kwiatów jabłoni. Jabłoń to nasza nowa królowa.

Dlaczego warto dostrzegać kwiaty jabłoni?

W kraju kwitnącej…….herbiness

Zielona maseczka – jabłoń i czeremcha – herbiness

Święto kwitnącej jabłoni – 15-16 maja

Dodawajcie kwitnące komentarze, przepisy i linki: kwiaty jabłoni na słodko, słono, w cieście i humusie (?). Krem z pączkami jabłoni i pomysły na jabłonkowy dekor. Kwiaty jabłoni zasługują na uwagę. Na miłość.

A za kilka miesięcy owoce. Odświeżmy jabłkową listę przebojów – wpisujcie jabłkowe linki i przepisy.

Jabłkowa lista przebojów -herbiness

9 Responses

  1. Witam, pięknie piszesz zagladam tu już jakiś czas i sama zaczęłąm interesować się gatunkami roślin i mam pytanie – czy znasz miejsce jakiś dział na którymś blogu ( kiedyś też chyba był u Ciebie) gdzie można wkleić zdjęcie roślinki i ktoś mądrzejszy napisałby co to – bo paru roślin nie da się jednoznacznie opisać i poszukać np w różańskim. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

  2. Jedna ze starych poniemieckich jabłoni w moim sadzie chyba „czytała” o zbieraniu pączków na herbinessowy eliksir i postanowiła nie zakwitnąć w tym roku, tzn pokazała Mi dwa pączki, o!

    A się na nią przymierzałam gdyż jabłka ma nieszczególne w smaku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *