Cedr atlaski olejek eteryczny BIO

17.00 55.00 

Wyczyść
Dodaj listy do życzeń
Dodaj listy do życzeń

Opis

Naturalny olejek eteryczny cedrowy (atlaski) 100%

Nazwa botaniczna / rodzina: Cedrus atlantica / Pinaceae

Nazwa w języku angielskim: Atlas cedarwood, Atlantic cedar, Moroccan cedar

Kraj pochodzenia / region: Maroko, uprawa organiczna (bio)

Metoda otrzymywania: destylacja z parą

Pozyskiwany z: drewna cedru atlaskiego – wieczniezielonego drzewa iglastego osiągającego wysokość do ponad 30 m, rosnącego w górach Atlasu, w Maroko. Cedry mogą żyć nawet 2000 lat i są gatunkiem chronionym. Surowcem do produkcji olejku są trociny i ścinki drewna pozyskiwane z certyfikowanych tartaków.

Sugerowana trwałość: 10.2021

Data produkcji:

Opakowanie: szklane butelki typu amber, z kroplomierzem

Rodzina zapachowa: drzewno-balsamiczna; zapach intensywny, bogaty, ciepły

Nuta: serca, intensywna i trwała, ale może to być również świetny fiksator

Dobrze komponuje się z olejkami: bazyliowym ct. linalol, laurowym, bergamotkowym, kardamonowym, rumianku rzymskiego, szałwiowym, cyprysowym, kadzidłowym, geraniowym, grejpfrutowym i drzewkiem Ho. Poza tym dobrze łączy się z olejkami jagód jałowca, lawendowym, cytrynowym, trawy cytrynowej, majerankowym, a także słodkiej pomarańczy, petitgrain, ravintsara. Ponadto sprawdzi się połączenie z absolutem różanym, olejkiem rozmarynowym, drzewka różanego, sandałowym, tymiankowym ct. linalol oraz ylang-ylang.

Główne składniki: beta-hiamchalen 30-40%, alfa-himachalen 10-16%, alfa-atlanton 5–13%

Alergeny wg UE: brak

Maksymalne dopuszczalne stężenie na skórę:

Fototoksyczność: nie

Postać: żółtawy płyn o gęstej konsystencji

Temperatura zapłonu: ok. 102 °C

Gęstość względna: 0,925-0,940 w 25 °C

Olejek cedru atlaskiego – chcesz wiedzieć więcej?

Zapach olejku cedru atlantyckiego (atlaskiego) jest bardzo podobny do zapachu cedru himalajskiego, który jest także dostępny w sklepie. Olejek cedrowy jest jednym ze składników mieszanki olejków Rescue 04 dostępnej w sklepie, a także znajduje się w składzie cedrowego znikacza kleszczy PRO. Nie wiesz jeszcze, co  to takiego znikacz kleszczy możesz sprawdzić na blogu.

W sklepie oferuję też olejek cedru wirginijskiego, który wbrew nazwie, nie pochodzi z destylacji cedrów, tylko jałowca. Warto pamiętać, że cedry dostarczają również oleju tłustego, którego nie należy mylić z oferowanym tutaj cedrowym olejkiem eterycznym.

Ważne: proszę pamiętaj, że wszystkie zawarte tu informacje służą jedynie celom edukacyjnym. Korzystając z wiedzy fitoterapeutycznej i wieloletniego doświadczenia, wybieramy wysokiej klasy olejki, które chcemy oddać w ręce osób świadomych swoich potrzeb.

Dodatkowe informacje

pojemność

, ,