Kurs aromaterapii szczegółowy

9 godzin wykładów, certyfikat ukończenia kursu

To kurs aromaterapii dzięki któremu zgłębisz temat działania olejków eterycznych na zdrowie człowieka. Zaczynamy od podstaw – precyzyjnej definicji, a później wnikliwie analizujemy, jak działają na ludzki organizm.

Kurs aromaterapii „Olejki eteryczne – jak używać bezpiecznie”

Cena: 349 zł

Zakupy i logowanie na stronie Akademii Herbiness – to moja platforma przeznaczona dla kursów aromaterapii.

Kurs obejmuje:

część 1

Poznasz: podstawowe zagadnienia z zakresu biochemii
molekuł zapachowych.

Nauczysz się: poprawnie identyfikować i dobierać olejki eteryczne do poszczególnych terapii. Zrozumiesz: dlaczego aromaterapia wymaga zachowania zasad bezpieczeństwa,

część 2

Poznasz: wpływ zapachu na emocje, psychikę i zdrowie oraz podstawy anatomii i fizjologii zmysłu węchu.

Nauczysz się: stosować olejki eteryczne dla poprawy samopoczucia oraz komponować mieszanki olejków eterycznych z uwzględnieniem harmonii zapachu kompozycji.

część 3

Poznasz: podstawy farmakokinetyki, dawkowania, bezpieczeństwa inhalacji olejków eterycznych.

Nauczysz się: stosować olejki eteryczne przy infekcjach dróg oddechowych oraz komponować mieszanki olejków z uwzględnieniem synergii poszczególnych składników.

Moje kwalifikacje

Od wielu lat zajmuję się aromaterapią, edukacją w tej dziedzinie, a także dostarczaniem naturalnych surowców do aromaterapii (zobacz stronę sklepu). Jestem certyfikowanym aromaterapeutą klinicznym i fitoterapeutą. Specjalizuję się w aromaterapii z poszanowaniem aspektu psychologicznego działania zapachu, dlatego w mojej praktyce nawiązuję często do perfum naturalnych (perfum z olejków eterycznych i żywic).

W oferowanym tu kursie dokonałam autorskiej syntezy najważniejszych wątków kursów aromaterapii klinicznej Penny Price, Tisserand Institute, zasad komponowania zapachu Aftelier i doświadczeń własnych. W efekcie powstał kompleksowy kurs wyjaśniający wiele podstawowych zagadnień, po ukończeniu którego będziesz rozumieć jak i dlaczego aromaterapia może być taka skuteczna i jak samodzielnie rozwiązywać zagadnienia odnoszące się do konkretnych zadań terapeutycznych.

Budowa szkolenia

To 3 części, które podzieliłam na lekcje. Każda lekcja zawiera wcześniej nagrany film. To prezentacja wideo ze slajdami i rozbudowanym wykładem plus materiały uzupełniające. Po każdej lekcji możesz zrobić quiz, na koniec quiz podsumowujący i otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie zawiera 9 godzin wykładów. Szacunkowy czas potrzebny do ukończenia kursu to 3-6 miesięcy i wynika to ze stopnia skondensowania materiału dydaktycznego.

Dla kogo ten kurs?

Jeśli chcesz poznać tajniki aromaterapii i stosowania olejków eterycznych dla użytku domowego lub profesjonalnego. Kurs może również stanowić uzupełnienie szkoleń z zakresu fitoterapii i jest chętnie wybierany przez naturopatów. Może też stanowić uzupełnienie kwalifikacji dla osób zajmujących się masażem aromaterapeutycznym. Uwaga – lecznicze i pielęgnacyjne właściwości olejków eterycznych aplikowanych na skórę omówione będą szerzej w kolejnej części kursu.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz