naucz się tworzyć mieszanki olejków do aromaterapii

Pod opieką aromaterapeutki klinicznej nauczysz się tworzyć piękne i skuteczne mieszanki olejków eterycznych do aromaterapii (do dyfuzorów, inhalacji, do maści na katar, masażu ciała oraz w stylu perfum).

dołącz do drugiej edycji kursu!

Co zyskasz?

wiedzę

Najpierw dowiesz się o właściwościach i zastosowaniu olejków eterycznych w aromaterapii. To punkt wyjścia do tworzenia mieszanek.

umiejętności

Dowiesz się, jak łączyć olejki w mieszankach. Rozwiniesz umiejętność dobierania odpowiednich olejków i łączenia ich według właściwości i zapachu.

wsparcie

Przez cały czas udziału w kursie możesz korzystać z wsparcia mentorki. Pomagam rozwiązywać problemy z kompozycją, sprawdzam i komentuję Twoje prace.

Czy to kurs dla Ciebie?

chcesz się nauczyć aromaterapii?

W tym kursie nauczysz się nie tylko aromaterapii od podstaw, lecz także kreatywnego wykorzystywania zdobytej wiedzy i tworzenia własnych mieszanek olejków eterycznych. Będziemy tworzyć mieszanki do stosowania drogą wziewną, np. na katar, kaszel, sen, ból, stres, a także do prostych kosmetyków (maść, olej do masażu).

chcesz wspierać rodzinę aromaterapią?

Nauczysz się stosować olejki eteryczne na różne dolegliwości zdrowotne u dzieci i dorosłych. Poznasz i zrozumiesz  ograniczenia dotyczące stosowania olejków eterycznych. Otrzymasz materiały pomocne w bezpiecznym i skutecznym stosowaniu olejków, a także nauczysz się samodzielnie zdobywać takie informacje.

chcesz tworzyć perfumy?

Metoda tworzenia mieszanek do aromaterapii, której nauczę Cię w kursie otworzy Ci drzwi do tworzenia również perfum naturalnych. Warsztat pracy jest podobny, różnica tkwi w doborze składników. To kurs wyjątkowy, bo łączy zaawansowaną wiedzę aromaterapeutyczną z podejściem perfumiarskim.

chcesz rozwijać swój biznes?

Być może planujesz linię zapachową dla swojej marki, a może chcesz wzbogacić ofertę gabinetu? Może dopiero rozważasz wkroczenie na ścieżkę własnego biznesu? Wiedza to wolność, ten kurs pokazuje nowe możliwości.

Chcesz się lepiej poczuć?

Praca z zapachem otwiera nowe horyzonty, bardzo dobrze wpływa na psychikę. Jeśli poszukujesz kreatywnego hobby, które dostarczy Ci radości i dodatkowo korzystnie wpłynie na procesy w układzie nerwowym, to ten kurs spełni Twoje oczekiwania.

Potrzebujesz wsparcia mentorki?

Jestem z Tobą przez cały czas, służę radą, pomagam w zadaniach domowych. Poczujesz moją szczerą obecność w każdej lekcji tego kursu, bo choć kurs wypełniony jest  po brzegi wiedzą, faktami i dowodami, to jest tam też bardzo dużo mojego komentarza i wskazówek, dlaczego te fakty są ważne i jak możemy to wykorzystać.

o mnie

Mam na imię Inez i jestem dyplomowaną aromaterapeutką kliniczną. Studiuję perfumiarstwo naturalne u Mandy Aftel, zwanej „matką chrzestną perfum naturalnych”. Komponując mieszanki łączę wiedzę o terapeutycznych właściwościach olejków z dbałością o zapach.

Moje mieszanki olejków to bestsellery – stosowane są zarówno na katar, kaszel, sen (terapeutycznie) jak i zamiast perfum. Od lat dostarczam znakomitej jakości olejki eteryczne i rzetelną wiedzę o tym, jak je stosować.

Chcę być fair, więc od razu zaznaczam, że ten mentoring nie jest ofertą terapeutyczną, to znaczy nie będę udzielać porad zdrowotnych. Moim celem jest wyszkolenie Cię tak, by samodzielne dobieranie mieszanki do konkretnej dolegliwości stało się dla Ciebie łatwe i zrozumiałe.

 

kilka moich mieszanek

jak wygląda nauka

Oglądasz wykład video

Każda lekcja to wykład video - masz też do dyspozycji transkrypt, wersję audio, slajdy do pobrania. Lekcje pogrupowane są w części. Znajdziesz w nich ogrom wiedzy oraz wiele podpowiedzi i wskazówek do komponowania własnych mieszanek. Co tydzień kolejna część kursu trafia do Ciebie. Kurs nie obejmuje zagadnień dermatologicznych ani stosowania olejków doustnie.

Uzupełniasz i systematyzujesz wiedzę

Masz dostęp do materiałów uzupełniających w formie plików pdf do pobrania - to m.in. katalog 50 olejków eterycznych oraz 100 gotowych receptur, w tym wg. badań klinicznych, vintage oraz moich autorskich.

Tworzysz mieszanki we własnym rytmie

Po każdej części kursu czeka na Ciebie zadanie domowe, najczęściej łączysz olejki w mieszanki, a ja podpowiadam, jak to zrobić. Nikt Cię nie pogania, masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Dzięki temu zdobywasz doświadczenie. Olejki kupujesz we własnym zakresie.

Konsultujesz się ze mną

Omawiamy Twoje pomysły i problemy, a jeśli chcesz, to podpowiadam rozwiązania. Kontaktujemy się mailowo lub w panelu kursu - Ty wybierasz. Krok po kroku uwalniamy Twój węchowy potencjał. Dzieje się magia.Tworzysz coraz lepsze i bardziej skuteczne mieszanki do aromaterapii. A może to są perfumy.

Jak zaopiekuję się Tobą w kursie?

Dzielę się wiedzą

Ułatwiam

Agenda

rozwijalna lista - kliknij i sprawdź tytuły lekcji
 1. Powitanie
 2. Co trzeba wiedzieć o olejkach
 3. Jak stosować wziewnie i jakie są metody dyfuzji
 4. Dlaczego wdychanie działa i jak działa (kontekst psychologiczny)
 5. Dlaczego wdychanie działa i jak (kontekst farmakologiczny)
 6. Czym są mieszanki i po co je robić
 7. Praca domowa

EFEKT: Poznasz bliżej olejki i koncept mieszanek olejkowych. Ten moduł pomoże Ci postawić pierwsze kroki na drodze ku samodzielnemu łączeniu olejków.  Zobaczysz, że dasz radę, nawet jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu.

 1. Z czego robić mieszanki olejków?
 2. Olejki wg zapachów: cytrusowe
 3. Olejki wg zapachów: iglaste
 4. Olejki wg zapachów: drzewne
 5. Olejki wg zapachów: korzenne
 6. Olejki wg zapachów: ziołowe
 7. Olejki wg zapachów: eukaliptolowe
 8. Olejki wg zapachów: lawendowe
 9. Olejki wg zapachów: różane
 10. Praca domowa

EFEKT: Żeby łączyć olejki ze sobą, musisz dobrze poznać poszczególne olejki! Tutaj poznasz dużą pulę olejków, z których będziemy robić rozmaite mieszanki.
UWAGA: opracowanie zawiera aż 50 olejków, ale w trakcie kursu wystarczy zgromadzić 6-10

 1. Olejki wg właściwości
 2. Olejki o podobnym wpływie na emocje
 3. Olejki wg toksyczności
 4. Olejki wg składu
 5. Olejki dla dzieci i dla starszych
 6. Olejki w ciąży
 7. O jakości olejków eterycznych
 8. Naturalne czy sztuczne – zachowaj czujność
 9. BONUS: absoluty, żywice inne opcje, izolaty akordy – co to i do czego mogą się przydać
 10. Praca domowa
 1. Powitanie
 2. Oswajanie się z zapachami olejków
 3. Wyposażenie pracowni
 4. Czy potrzebna jest waga?
 5. Stężenia i proporcje
 6. Lepkie olejki i absoluty – czy nadają się do dyfuzora?
 7. Spraye olejkowe wodne i alkoholowe – jak zrobić?
 8. Praca domowa

EFEKT: Po tym module znasz techniczne aspekty pracy z olejkami. Tworzysz własną pracownię aroma i to wygląda magicznie! Rozumiesz, że mieszanka może pachnieć różnie, zależnie od użytego medium. Wiesz jak nad tym zapanować.

 1. Po co Ci ta teoria?
 2. Podobne z podobnym
 3. Kontrast
 4. Dopełnienie i łagodzenie
 5. Utrwalanie
 6. Siła zapachu/projekcja
 7. Synergia, addycja, antagonizm
 8. Zamienniki olejków – jak znaleźć
 9. Praca domowa

EFEKT: W mieszance nie chodzi o przypadkowe połączenie składników. W tym module dowiesz się, jak łączyć, żeby pachniało ładnie i jak zapanować nad właściwościami mieszanki. 

 1. Zanim zaczniesz komponować
 2. Ile olejków do mieszanki
 3. Mapa myśli
 4. Moodboard
 5. Konsultacja z klientem – dlaczego to ważne, na co zwrócić uwagę
 6. Projekt wstępny
 7. Testy w wybranym dyfuzorze
 8. BONUS: mieszanki testowane w badaniach klinicznych
 9. Praca domowa

EFEKT: Czasem dokładnie wiesz, co chcesz ze sobą połączyć i nawet wyobrażasz to sobie w głowie! Ale zazwyczaj planowanie mieszanki olejków to praca krok po kroku, szczególnie, kiedy chcesz uzyskać jakieś konkretne walory terapeutyczne. Proces jest trudny, bo różnych olejków  i ich kombinacji jest tak wiele!  W tym module poznasz metodę pracy, która pomaga zapanować nad tą wielością i uzyskiwać zaplanowane efekty.

 1. Mieszanki na stres i sen
 2. Dla poprawy nastroju
 3. Na katar i zatoki
 4. Na katar i kaszel dla dzieci
 5. Na pamięć i koncentrację, dodającą energii
 6. Na lęki i ból (plus na ząbkowanie)
 7. Do porodu
 8. Na komary i kleszcze
 9. Na wirusy i bakterie
 10. BONUS: skalowanie mieszanki
 11. BONUS BIS: jak zrobić maści na katar i oleje do masażu
 12. Praca domowa

EFEKT: Tutaj przechodzimy do tworzenia konkretnych mieszanek. Zrobimy to razem, krok po kroku, żeby by proces tworzenia stał się dla Ciebie jeszcze bardziej zrozumiały. Podpowiem, jak możesz po swojemu ulepszyć każdą z tych mieszanek. 

 1. Powitanie
 2. Jakie masz możliwości wprowadzenia mieszanki do sprzedaży
 3. Jakie limity trzeba brać pod uwagę i jaką dokumentację załączyć (alergeny, IFRA, UFI, ocena bezpieczeństwa)
 4. Kontakt mieszanki z tekstyliami i tworzywami sztucznymi
 5. Zapachy do przestrzeni publicznej
 6. Aromatyzowanie pomieszczeń pod nieobecność ludzi
 7. Dyfuzory w pomieszczeniach ze zwierzętami
 8. BONUS: perfumy jako rodzaj mieszanki aromatycznej
 9. Praca domowa

EFEKT: Będziesz wiedzieć, w jaki sposób można wprowadzać Twoje mieszanki do oficjalnej sprzedaży i jakie dodatkowe aspekty użytkowe wziąć pod uwagę, zanim to zrobisz. Ta wiedza przyda się też jeśli nie planujesz sprzedawać mieszanek, a chcesz je po prostu czasem komuś podarować.

 1. Gdzie się inspirować?
 2. Pubmed, Google tłumacz
 3. Leki/wyroby medyczne, EMA
 4. Receptury vintage, 
 5. Doświadczenie własne i innych aromaterapeutów (książki, konferencje, wymiana doświadczeń), 
 6. Tradycja perfumiarska
 7. Intuicja, emocje
 8. Mniej znany olejek jako inspiracja
 9. BONUS: olejki na czakry
 10. Praca domowa

EFEKT: Wiesz już, jak tworzyć mieszanki, a dzięki różnym źródłom inspiracji nigdy nie zabraknie Ci pomysłów. Tym razem dostaniesz w bonusie lekcję o olejkach na czakry.

 1. Powitanie
 2. Jak zmysł węchu rozwija się sam
 3. Jak robić sobie ćwiczenia węchowe
 4. Jak się motywować?
 5. Ćwiczenia na kreatywność
 6. Domowe zabawy z zapachem (również zabawy z dziećmi)
 7. Aktywowanie osób starszych
 8. BONUS: przegląd innych ciekawych olejków i jak je wykorzystać
 9. Praca domowa
 1. Powitanie
 2. Działanie na zlecenie (mieszanki dla sklepów, salonów)
 3. Przekazuj wiedzę dalej
 4. BONUS: scenariusz lekcji do wykorzystania na Twoich warsztatach
 5. Quiz na zakończenie kursu
gwarancja zwrotu pieniędzy

a jeśli mi się nie spodoba?

Jeśli uznasz, że kurs nie jest dla Ciebie, to oddam Ci pieniądze – całą wpłatę, bez problemu. Wystarczy, że napiszesz do mnie.
Nie ma tu żadnej pułapki!
W pierwszej edycji kursu uczestniczy prawie 200 osób i nikt nie zdecydował się na zwrot.

Podsumowanie: co dostajesz?

wiedza i wygoda

Nagrane wcześniej wykłady video

Kolejne części kursu co tydzień pojawiają się na Twoim koncie. Możesz obejrzeć kiedy chcesz, a może wolisz przeczytać? Dodaję transkrypcję, plik audio i slajdy z prezentacji do pobrania. To ponad 15 godzin nagrań.

bonusy

Rozmaite treści uzupełniające, np.:

 • Podstawy czakroterapii
 • Omówienie mniej znanych olejków
 • Mieszanki olejków w roli perfum
 • Scenariusz do zorganizowania Twojej własnej lekcji aromaterapii

katalog 50 olejków eterycznych

To jest plik do pobrania z opisami 50 olejków eterycznych, czyli jak je stosować w mieszankach, jakie mają właściwości i zalecenia bezpieczeństwa. Dodatkowo pliki z mniej znanymi olejkami oraz plik z surowcami aromatycznymi innego typu, czyli z żywicami, ekstraktami i absolutami. To już książka do aromaterapii!

dostęp na 2 lata + bezpłatne przedłużenie

To jest naprawdę dużo materiału i inspiracji. Ale nie musisz się spieszyć, bo dostęp do kursu masz praktycznie na zawsze. Jeśli do kursu trafią dodatkowe materiały i zrobię aktualizację, wszystkie nowe treści otrzymasz bezpłatnie.

ponad 100 gotowych receptur

Są to receptury z badań klinicznych, receptury vintage. Dostajesz też ponad 30 moich nowych, autorskich receptur, wraz z komentarzem jak możesz je dopasować do swoich potrzeb i zmodyfikować według własnego gustu.

moje wsparcie

Możesz mi przysyłać swoje prace przez cały rok szkolny. Nie ma tu limitu czasowego. Służę radą, pomagam rozwiązać problemy, podpowiadam rozwiązania i jeśli tylko masz ochotę, pomogę Ci uwolnić ciekawość i kreatywność. Po tej przygodzie z olejkami wszystko się zmieni, bo wymiar zapachu to inny wymiar rzeczywistości.

opinie o kursie

dołącz do kursu

Ucz się kiedy chcesz.
Korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań.
Rób to bezpiecznie i ze wsparciem doświadczonej mentorki.

cena

984
 • 800 zł netto + VAT
 • faktura VAT 23%
 • raty dostępne przeze Przelewy 24
 • gwarancja zwrotu w terminie 30 dni od zakupu
 • cena obowiązuje do dnia 15 maja 2024 r.
 • kolejna edycja w cenie 1230 zł

Często zadawane pytania

chętnie odpowiem również na Twoje pytania

czy można kupić kurs na raty?

Tak, płatności przechodzą przez Przelewy 24 i tam jest kilka opcji ratalnych do wyboru.

Ile olejków muszę mieć do kursu?

Wystarczy kilka, a w trakcie kursu zdobędziesz wiedzę i być może zdecydujesz się dokupić kolejne. Oto  Lista 50 olejków, które znajdują się w katalogu olejków w kursie.

Ile czasu trwa kurs?

Kurs trwa 11 tygodni (11 lekcji), ale możesz go przerabiać w dowolnym tempie, bo dostęp masz na 2 lata i możliwość bezpłatnego przedłużenia.

czy będzie kolejna edycja?

Tak, kurs będzie dostępny 2-3 razy w roku.

czy muszę zakładać specjalne konto?

Domem kursu jest platforma Akademia Herbiness, czyli miejsce, gdzie odbywały się wcześniejsze kursy. Konto i dostęp do konta generowane są automatycznie po zakupie kursu.

czy dostanę certyfikat?

Tak, na koniec kursu przewidziałam test i po jego zdaniu otrzymasz certyfikat Akademii Herbiness.  Herbiness to marka rozpoznawalna i ceniona za wysoki poziom merytoryczny, więc ten certyfikat ma znaczenie prestiżowe.

×

Koszyk