Drugie Święto Butelki

butelki-ikona

Uwielbiam szklane gadżety, buteleczki, etykietki z stylu vintage i design rodem z historycznej apteki. Wielu czytelników bloga podziela mój gust, a jednym z najczęstszych pytań blogowych jest: skąd to szkło? Podczas pierwszego Święta Butelki zaprezentowałam szkło ze szlifem, laboratoryjne i kolekcjonerskie, trudne do zdobycia. Dzisiaj porcja butelek z masowej produkcji – kupisz je bez trudu.

butelki 1

Szkło kwadratowe – cieszące się dobrą opinią, kwadratowe buteleczki z angielskiej huty szkła. Ddostępne w pojemnościach 100, 250, 500 i 1000ml. Możesz kupić na stronie VITO , sklep ten oferuje również plastikowe zakrętki do tych butelek. Ja preferuję nakrętki aluminiowe, barwione na kolory: czarny, zielony, srebrny, czerwony. Zakrętki kupuję w hurtowni opakowań w Goleniowie, ul. Maszewska.

Hurtownia w Goleniowie ma również w ofercie zgrabne słoiki na kremy. Moje ulubione to 230ml z czarną nakrętką, na Herbimagi; 130ml z białą nakrętką na kremy i maści; płaski słoiczek o poj. 50ml na maści i balsamy.

Buteleczki okrągłe kupuję w firmie Meping. Moje ulubione to oranżowe, szklane butelki o pojemnościach 30, 50 i 100ml. W Mepingu jest też spory wybór zamknięć do butelek, u mnie atomizer, pompka do kremów, pompka duża do szamponów i żelu, zakrętki proste i z zakraplaczem oraz pipety szklane do olejków eterycznych.

butelki nasadki butelki okrągłe

Etykietki edytuję w programie Gimp, bazę do etykietek zamieszczałam już w postach o naklejkach : Tutaj Tutaj i Tutaj. Można sobie pobrać i edytować zgodnie z zapotrzebowaniem.

Prezentowane na zdjęciach  preparaty wykonujemy podczas warsztatów Herbi Wytwórnia Świątecznych Prezentów. Z każdego warsztatu (3-4 godziny) uczestnicy zabierają po 10 skarbów, opakowanych jak na zdjęciach. Nie dziwcie się więc, że na warsztaty zapraszam z …walizką! Jest co dźwigać.

butelki walizka(5)

Większość z preparatów wykonywanych na warsztatach opisanych jest na blogu. Może wizja Herbi-walizki będzie inspiracją do samodzielnego kręcenia.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Mała Mi

    Jak butelki świętują, to się pochwalę moimi skarbami: ekstrakty glicerynowe, olejowe maceraty, etanolowe miksturki, kilka mlekowców, herbi-olejki i inne eteryczne.
    W końcu znalazłam dla nich półkę… przepraszam, że tutaj się wpycham ale na fb nie mogę publikować zdjęć z komórki…
    PS. półka wisi i pionie tylko Mi się nie umie bawić telefonem 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.