Wyjaśniam tajemnice świata roślin, żeby każdy mógł w nim odnaleźć własną drogę do szczęścia.

Mam na imię Inez. Skutecznie połączyłam pasję z pracą. Sięgam dalej, znajduję proste reguły w chaosie i wyjaśniam w prostych słowach, o co chodzi. Lubię wyzwania i eksperymenty, szczególnie kiedy możemy z nich wspólnie korzystać.

Odbierz swój klucz do innego wymiaru – wymiaru zapachu. Na pewno szybko odkryjesz, że zdrowie idzie w parze z przyjemnością, a rozbudzona zapachem ciekawość ma magiczną moc zmieniania przyszłości. Otrzymasz ode mnie najlepsze wskazówki, jak rozumieć i korzystać z tego potencjału.

w sklepie znajdziesz ogromną kolekcję surowców aromatycznych z całego świata: olejków eterycznych, absolutów, żywic. Za jakość produktów odpowiadam osobiście i jestem z nich dumna

uzyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy o olejkach eterycznych i ziołach: artykułów na blogu i profesjonalnych kursów w Akademii Herbiness

odnajdziesz niekończące się źródło inspiracji

Herbiness – to marka istniejąca od 2014. Nazwa oznacza “ziołową Inez” lub “ziołowy stan umysłu”. Moje kwalifikacje to m.in.: 

  • dyplom fitoterapii (Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie), wśród wykładowców m.in. prof. Antoni Szumny i dr Henryk Różański
  • dyplom aromaterapii klinicznej w Penny Price Academy of Aromatherapy 
  • liczne dyplomy aromaterapii w Tisserand Institute 
  • doświadczenie zdobyte w Aftelier u Mandy Aftel – najsławniejszej twórczyni perfum naturalnych

Kilka moich archiwalnych projektów: Akcja Uwolnij Goździki, Cała Polska Widzi Zioła, Cała Polska robi mydło, Dzika Kosmetyka, Ogólnopolskie Zloty Zielarskie i Aromastrona (As aromaterapii). Obecnie pracuje nad projektem Domowe Perfumy i podręcznikiem początkującego aromaterapeuty.  

Prywatnie: mieszkam w środku lasu, na bezludnej wyspie Klarenwerder, w domu z wielowiekową historią. Dzień dobry mówię bobrom, sarnom i zimorodkom.

List do Ciebie

Połączenie pasji z pracą to mój najbardziej udany projekt. To poczucie wolności i radość, że w pracy i życiu mogę kierować się tymi samymi wartościami. Zdrowie, uczciwość, kreatywność, pasja i szczęście. Chcę Cię tym zainspirować. 

Olejki mogą okazać się idealnym wyborem w terapiach, których szukasz. To jednak wymaga zaangażowania i wiedzy. Nie przypisuję olejkom mocy, których nie mają. Uczciwie i zgodnie z naukowymi danymi, przedstawiam ich właściwości, nie obiecuję cudów. Ale dzięki temu masz możliwość realnej oceny, czy to, co proponuję, jest tym, czego potrzebujesz naprawdę. Pozbieraj delikatne wskazówki, okruchy receptur i wykorzystaj własną  kreatywność, zbuduj coś własnego: zapach do dyfuzora, mieszankę do do inhalacji, albo własne perfumy co dodają pewności w chwilach zwątpienii. Kreatywność doskonale poprawia humor, a także otwiera drogę do zmian.

Sama myśl o potencjale ukrytym w zapachu rośliny jest pasjonująca. Zapach wdziera się w zakamarki mózgu, przesyca krew, roznieca wewnętrzny ogień.

Pamiętaj – przed zapachem nie uciekniesz, a to, co wdychasz na katar, podstępnie budzi kreatywność i odwagę, odgania smutki. Zapach rośliny to sekretna droga na skróty, droga do szczęścia.