Etykiety na przyprawy – apteczny styl vintage

Zachwyciła mnie kolekcja starych recept, zdobionych mini rysunkami w zielarskim stylu: tu alembik, tam moździerz, lejek czy inna mini aparatura. Aż szkoda trzymać takie cuda w archiwum: dzisiaj trafiły na pojemniki z przyprawami.

Oto porcja etykiet do pobrania. Wystarczy kliknąć na foto, aż wyświetli się duży rozmiar,  zapisać na dysku własnego komputera i wydrukować.

  • na papierze samoprzylepnym – najlepszy z połyskiem, etykiety z poprzedniej edycji drukowałam właśnie na takim papierze i przetrwały rok, odporne nawet na mycie
  • na zwykłym papierze do drukarki – dobry patent to przyklejenie takich etykiet szeroką taśmą samoprzylepną, przezroczystą. Utnij kawałek taśmy  i połóż na stole (klejem do góry), naklej etykietę na taśmę( drukiem w stronę kleju), a całość naklej na pojemnik. Ten sposób mocowania zabezpiecza etykietę przed zniszczeniem na długi czas.

Etykiety można samodzielnie edytować, czyli zamieszczać nowe napisy, np. na nasiona krwawnika, sól sosnową czy ziarna kakaowca.  Polecam program Gimp, bezpłatny, do pobrania z internetu. Czcionka zastosowana przeze mnie to Georgia Bold Italic.

etykietki etykietki (1) etykietki (2)Khmeli suneli to przyprawa z płatkami aksamitki, świetna sprawa, zajadam dzisiaj aksamitkowy makaron. Khmeli suneli – przepis klik. Czosnek w miodzie to mistrzostwo świata, pisałam o tym tutaj. Smak i zdrowie.

Kto jeszcze nie wie: biorę udział w konkursie Blog Roku, to dla promocji bloga i ziołowych treści. Przez kilka dni utrzymywałam się a 5 miejscu, a dzisiaj niepokojąco spadłam w dół. Pomóżcie mi przejść do dalszego etapu. Wystarczy wysłać sms – to koszt 1,23zł a dochód zostanie przeznaczony dla fundacji Dzieci Niczyje.

Poproszę o sms na numer 7122

treść: H11246

Dziękuję!

Etykiety na przyprawy do pobrania:

 

dwójka pusta jedyka przyprawowa zapełniona jedynek przyprawowa dwójka peła

 

 

 

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Czadowe, chociaż coś kojarzę że chyba już takie wrzucałaś :-). Na pewno będę z nich korzystać.

  2. Anita

    Inez, czy masz może instrukcję do Gimpa w j polskim?

Dodaj komentarz