Najlepsza oferta wakacyjna i kwiatowa lemoniada.

Dzień dobry. Na prośbę firmy turystycznej Landrynus i Mandarynus zamieszczam dzisiaj na moim blogu ogłoszenie.

Ogłoszenie.

Biuro turystyczne Landrynus i Mandarynus ma zaszczyt przedstawić Państwu najlepszą ofertę wakacyjną na rynku! Super atrakcyjna forma wypoczynku i relaksu, znana pod nazwą Polish Wypasing dostępna teraz w Polsce. To doskonały sposób na regenerację układu nerwowego, odnalezienie wewnętrznej harmonii i odpoczynek od codziennej gonitwy za dobrobytem. Polish wypasing nawiązuje do wielowiekowej polskiej tradycji wypasu gęsi. Gwiazdy światowego wypasingu wywodzące się z Polski: sierotka Marysia i Gęsiarka  Leopolda Staffa.

W czasie trwania sesji wypasingowej właściciele biura oddadzą się do Państwa dyspozycji. Oferujemy również sprzęt niezbędny do wypasingu. Lokalizacja wypasingu: dziki sad, las lub łąka.

Sprzęt dostępny na miejscu:

1. kijek do wypasingu (opcja dębowa, bzowa, brzozowa oraz klonowa)

2. dziurawy kapelusz słomiany

3. fujarkę wypasingową

*w trakcie wypasingu można skorzystać z opcji  uzdatnianie odzieży. Właściciele firmy Landrynus i Mandarynus zrealizują strzępienie,  rwanie i dziurawienie dowolnego stroju. Opcja dostępna za dodatkową opłatą.

Cennik usług:

Jednodniowy wypasing kosztuje kilogram owsa plus litr kiszonych ogórków lub kompotu z czereśni. Dopuszczalna jest modyfikacja cennika.

W ramach opłaty za usługę oferujemy dostęp do wrzątku i wody zimnej. Płyny można wykorzystać do sporządzania napojów z roślinności dostępnej na terenie, na którym odbywa się wypasing. Przykładowy napój, sporządzony  z roślinności pozyskanej w sadzie i lesie.

Kwiatowa lemoniada. Nie spuszczając z oka wypasanych gęsi, nazbieraj:

 • kwiaty mniszka, koniecznie bez robaczków
 • kwiaty jasnoty purpurowej
 • kwiaty bluszczyku kurdybanka
 • kwiaty czereśni
 • pąki kwiatowe jabłonki
 • kwiaty szczawiku zajęczego (można zastąpić plastrem cytryny lub octem jabłkowym)

surowce  umieść w szklanym naczyniu, zalej zimną wodą, wymieszaj i odstaw na 30 minut. Po upływie tego czasu kwiatowa lemoniada jest gotowa do spożycia.

Kwiaty mniszka to doskonałe, wiosenne pożywienie. Robię z nich pyszne napoje, dodaję do zupy i smażę w cieście – sprawdź post Słońca i gwiazdy w cieście.

 Pąki kwiatowe jabłonki mają delikatny, słodkawy smak. Młode listki jabłonki pełne są antyoksydantów i witamin, to doskonały surowiec na herbatkę.Kwiatki mniszka lekarskiego zawierają sporo żółtego  pyłku kwiatowego, napój zabarwia się na żółto.Smacznego!

życzą właściciele biura turystyczneg:

Landrynus Klakson i Mandarynus Demolka.

*nota biograficzna o właścicielach biura w poście Landryna i Mandaryna.

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Patrycja

  Uśmiałam się setnie 🙂

  1. ziołowa Iness

   Dzięki 🙂

 2. Landrynus

  Dzień dobry Państwu. Pragnę zaznaczyć, że kijki stosowane w wypasingu nie są przeznaczone do stosowania kar cielesnych. Są to tzw. kijki sterowe, używane do kierowania ruchem stada gęsi.
  Z poważaniem
  Landrynus

 3. Ola GS

  Twój wypas Świąteczny wyraźnie dobrze wpłynął na poczucie humoru :-)))) wypasing-to genialne słowo. Pozdrowienia dla Landryny i Mandaryny. Moje okresowe sposoby żywienia pasują jak ulał do teorii wypasingu. Ja się piszę na taki turnusik. Wypuścisz stadko kuracjuszy na trawnik , zamiast kosiarki. Dodatkowo sesja skubanej akupuktury w wydaniu M i L. 🙂

 4. Ela

  Zamiast lemoniadki zaparzyłam dziś improwizowaną herbatkę kwiatowo – liściową z 7 ziół: liści pokrzywy, babki, krwawnika, pędów przytulii, kwiatów jasnoty białej, ziela bratka z kwiatami oraz ziela kurdybanka z kwiatami. Spodziewam się smaku wytrawnego raczej i efektu moczopędno – oczyszczająco – przeciwobrzękowo – ogólnie wzmacniającego. Zapach wydaje się interesujący, spróbuję za chwilę, bo jeszcze naciąga w dzbanku. Zamierzam wypić bez słodzenia, chyba że będzie nieznośne; dodam wówczas miodu.

  1. ziołowa Iness

   Elu, jak smak? Gratuluję inwencji.

Dodaj komentarz