Mam na imię Inez – stąd nazwa bloga, ziołowa Iness (Herb-iness). Jestem dyplomowaną fitoterapeutką i aromaterapeutką kliniczną. Specjalizuję się w ziołach aromatycznych i olejkach eterycznych.

Moja ulubiona strategia zielarska to pobudzenia krążenia ludzkich myśli i czynów: zostań ze mną na chwilę i sprawdź, czy nabierzesz nagle ochoty na samodzielne zbiory dzikich roślin, gotowanie gałązek i kręcenie ziołowych kremów.

Na moim blogu znajdziesz instrukcje, jak:

  • zostać Poszukiwaczem Roślin – czyli samodzielnie rozpoznawać i zbierać dzikie rośliny jadalne,
  • dla zdrowia i urody wykonywać proste i zaawansowane kosmetyki ziołowe
  • czerpać ze świata roślin inspiracje, które nadają życiu inny wymiar
  • umiejętnie posługiwać się olejkami eterycznymi

Moje zielarskie archiwum:

2012 – akcja „Uwolnić goździki” – to jeden z pierwszych wpisów na blogu Herbiness. Dzięki tej akcji wiele osób wyleczyło gardło i odkryło potencjał kuchennych przypraw. Do dziś wzrusza mnie i cieszy widok goździków, wyjmowanych z kieszeni lub torebki, z komentarzem: „spójrz, moje goździki są na wolności!”

2013 – otwieram moją małą wytwórnię olejków eterycznych i hydrolatów. Szczegółowy opis sprzętu prezentuję na blogu i na licznych warsztatach wyjazdowych – w krótkim czasie aparaty pojawiają się w wielu domach. Destylacja przestaje być tajemnicą.

2014 – organizuję pierwszy Zlot Zielarski, inicjuję akcję Cała Polska Widzi Zioła i ruch społeczny Poszukiwacze Roślin. Rozpoznawanie ziół sprawia mi ogromną radość. Radością dzielę się z czytelnikami, uczestnikami spotkań, warsztatów i zlotów. Udowadniam, że rośliny można wpleść w codzienność w sposób ciekawy, że zioła wyzwalają emocje. Zobacz: grupa Poszukiwacze Roślin na Fb

Dla ułatwienia czytelnikom dostępu do wiedzy zielarskiej zakładam stronę 1000 roślin.pl

2014 – Moje pierwsze mydło – to dla mnie wydarzenie symboliczne. Od tego momentu zaczynam podejmować na blogu i warsztatach tematykę chemiczną: fitochemię roślin, chemię kosmetyków i olejków eterycznych. Niebawem domowa saponifikacja staje się w wielu domach powszechnym zajęciem (Cała Polska Robi Mydło). Trudno dziś oszacować, ile konceptów kosmetycznych, obecnych dzisiaj na rynku, zapoczątkowały właśnie tamte wydarzenia i mój entuzjazm. W trakcie I Zlotu Mydeł i Dzikiej Kosmetyki w Muchowie fraza „wszystko przez Inez” pojawiała się jak refren.

2016 – rosnąca liczba przepisów kosmetycznych na blogu zainspirowała mnie do stworzenia sklepu internetowego, w którym dostępne miały być wszystkie produkty, z których korzystam w swoich przepisach. Wzruszający Krem Do Twarzy, Krem Rozpieszczający Nogi czy liczne wersje Szamponów Ziołowych – kosmetyki z ekstraktami z samodzielnie pozyskanych ziół, stały się ulubieńcami czytelników i klientów sklepu.

2016-2020 moja działalność koncentruje się na aromaterapii, olejkach eterycznych i ziołach aromatycznych. Nawiązuję kontakty z destylarniami, uczestniczę w szkoleniach z zakresu aromaterapii, rozwijam warsztat perfumeryjny. Moim celem jest tworzenie preparatów o wysokiej skuteczności terapeutycznej, po które sięgamy z przyjemnością – ponieważ pachną pięknie.

2019 – publikuję pierwszy wysyłkowy Intensywny Kurs Aromaterapii, koncentrujący się wokół zagadnień terapii dróg oddechowych. Aktualnie trwają prace nad platformą kursów online oraz książką. Wpisy o tematyce aromaterapeutycznej publikuję również w grupie Aromastrona na fb.