Piekielna musztarda.

piekielna musztarda - łatwy przepis, zrób sam super ostrą musztardę rozgrzewającą, dla poprawy odporności.


Ognisty cydr opisany przeze mnie w ostatnim poście zrobił zawrotną karierę i  wiem,  że wiele osób ma go już w swoich domach. Specjalnie dla Was pomysł – bonus:

Piekielnie ostra i niebiańsko pyszna

 domowa  piekielna musztarda.

Z ziaren żółtej gorczycy i ognistego cydru. Pachnąca czosnkiem i imbirem, ostra chrzanem i pieprzem cayenne. Jednocześnie 100% naturalna i zdrowa.

Musztarda zajmuje ważne miejsce w menu wielu osób, mało kto jednak robi ją samodzielnie. Sama przez długi czas wyobrażałam  sobie, że do wyrobu musztardy potrzebna jest skomplikowana maszyneria i  tajna receptura. Tymczasem zrobić musztardę jest tak samo trudno, jak zaparzyć herbatę. Doprawdy, banalne. Aż wstyd, że nie robiłam jej wcześniej.

Jak zrobić piekielną musztardę.

składniki

gorczyca –  (najlepiej miks kolorów. Jeśli w sklepie dostępna jest tylko żółta, to też nie szkodzi 🙂

ognisty cydr

ocet winny

białe wino

Gorczycę wsyp do słoika i zalej ognistym cydrem, octem winnym i winem w dowolnych proporcjach. Im więcej dodasz ognistego cydru, tym ostrzejsza musztarda. Poziom płynu w słoiku ma sięgać około 1cm ponad ziarna. Zamknij słoik i odstaw na kilkanaście godzin.


Drugiego dnia nie poznasz swojej gorczycy – pięknie napęcznieje. Teraz wystarczy ją zmiksować na gładką masę. Musztarda gotowa. Przechowuj w zamkniętym słoiku, w zimnym miejscu.

 

Dodaj komentarz