Nowa kolekcja ziół – etykiety do pobrania

 

Sosnowy styczeń, brzoza w lutym…Za kilka miesięcy początkujący Poszukiwacze Roślin staną się prawdziwymi ekspertami od ziół – czas więc założyć nową kolekcję ziół. Ja również zaczynam od nowa: to będzie kolekcja do Chatki Czarów.

Na początek zbieram zimowe igliwie sosnowe, najbardziej aromatyczne o tej porze roku. Gałązki brzozowe, oblepione pączkami: działają oczyszczająco, przeciwzapalnie i stymulują organizm do regeneracji po chorobie. Wino z pączków brzozy to również dobry pomysł.

Oto kilka naklejek w stylu aptecznych recept, do oznaczania nowych ziół. Można sobie pobrać plik na własny komputer i wydrukować naklejki. Polecam drukowanie na papierze samoprzylepnym, tak jest najwygodniej. Można też wydrukować na papierze listowym i przykleić klejem lub w inny, pomysłowy sposób.

Na planszach zbiorczych w rozmiarze A4 kolekcja dedykowana brzozie i sośnie. Na planszy nr 1 małe etykiety, plansze nr 2 i nr 3 to już rozmiary XL – do dużych pojemników. Na etykietach sporo miejsca na odręczne notki, koniecznie datę zbioru.

Dalej pojedyncze etykiety, można sobie komponować do woli. Etykiety można edytować w programie graficznym i wstawiać różne napisy.

Plansza nr 1

zbiorcze

 

Plansza nr 2 – duży rozmiar etykiet

duża brzoza

Plansza nr 3 – duży rozmiar sosna

swierkowe

żywica

wio

igliwie sosnowe

etykieta apteczna5etykieta apteczna4etykieta apteczna3etykieta aptecznaetykieta apreczna2brzoza gałązki

Etykiety udostępniła grafficalmuse.com

A to moje nowe pojemniki na zioła – jak zwykle słoje, bo szkło to najlepszy sposób na przechowywanie surowców zielarskich, pisałam o tym TUTAJ


Vintage labelsZapraszam do pobierania etykiet. Wklejcie później w komentarzach zdjęcia nowej kolekcji 🙂

 

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Maria

    Etykiety pobrane, dzięki Tobie Inez też będę miała małą nie chatkę ale „kuchnię czarów” Dzięki.

  2. Wojciech Margowniczy

    Szukałem etykiet, znalazłem tutaj. Dziękuję, przydadzą się!

  3. Lisa Wire Tomlin

    Thank you, just what I was looking for!

Dodaj komentarz