kurs aromaterapii od podstaw

10 bezpłatnych lekcji - wysyłam mailem

Najnowsze wpisy na blogu

Sklep z olejkami eterycznymi

 

Sklep z olejkami eterycznymi Herbiness to miejsce, gdzie znajdziesz zapachy naturalne, zapachy rośliny, czyli pochodzące z natury. Ten sklep to miejsce szczególnie – powstał z pasji, wiedzy i doświadczenia, potrzeby podzielenia się bogactwem świata, dobrem płynącym z obcowania z olejkami eterycznymi. Masz tutaj dostęp do najlepszej klasy produktów, wyselekcjonowanych z dbałością o jakość i zapach. Zajmuję się tym osobiście, łącząc rozległą wiedzę z zakresu aromaterapii klinicznej z doświadczeniem twórcy perfum naturalnych. 

 

Mam na imię Inez i jestem dyplomowaną aromaterapeutką kliniczną i fitoterapeutką. Poza tym mam doświadczenie w tworzeniu perfum naturalnych – jestem uczennicą słynnej Mandy Aftel, “matki chrzestnej” perfumiarstwa naturalnego. Dlatego w moim sklepie jakość olejków idzie w parze z dbałością o zapach, a zakupy w sklepie Herbiness to coś więcej niż zakupy – to prawie przygoda. Pewnie dlatego wokół sklepu zbudowałam ogromną społeczność – dzielę się wiedzą, doświadczeniem, a moją misją jest dostarczenie znakomitej jakości produktów w przystępnych cenach. 

 

Znajdziesz tu wszystko, co najlepsze. Zatem szeroki wybór olejków eterycznych – w sklepie w stałej ofercie jest ponad 100 zapachów. Są to naturalne olejki eteryczne 100%, a także absoluty i inne naturalne ekstrakty z roślin, np. ekstrakty CO2. Mam tu także moje autorskie mieszanki olejków eterycznych, np. mieszanki dla dzieci na przeziębienie oraz mieszanki w perfumiarskim stylu – wiele osób stosuje je właśnie zamiast perfum. W sklepie oferuję wiele olejków z upraw organicznych, wszystkie są czyste, naturalne, bez sztucznych dodatków. W ofercie sklepu mam też szkolenia z zakresu aromaterapii oraz perfumiarstwa naturalego – to szkolenia stacjonarne oraz kursy online.

 

Sklep Herbiness cenią użytkownicy aromaterapii domowej, a także osoby zajmujące się profesjonalnie aromaterapią, twórcy kosmetyków i perfum oraz naukowcy. Już wiele razy olejki Herbiness używano w badaniach naukowych, są częstym dodatkiem do rzemieślniczych kosmetyków, z moich olejków i absolutów korzysta też coraz więcej twórców perfum naturalnych. To możliwe ze względu na wysoką jakość i stały dostęp do certyfikatów oraz dokumentacji olejków – możesz je po prostu samodzielnie pobrać. 

 

Sklep z olejkami od aromaterapeutki klinicznej – moje zobowiązania

 

Jeśli potrzebne Ci są olejki do aromaterapii sklep Herbiness to odpowiednie miejsce do zakupów – olejki są wyselekcjonowane przez aromaterapeutkę kliniczną, cenione są za wysoką jakość. Moim celem jest dostarczyć Ci najwyższą jakość, zarówno w formie produktu jak i wartości merytorycznych. 

 

Zwróć koniecznie uwagę na fakt, że olejki eteryczne to substancje pozyskane z roślin i są naturalną mieszaniną substancji, naturalną substancją wieloskładnikową. Jako takie podlegają obowiązkowi informowaniu o środkach ostrożności i zagrożeniach – np. o tym, że użyte w stężeniu 100% na skórę drażnią i mogą wywołać alergię. W sklepie Herbiness olejki oznaczone są zgodnie z tymi wymaganiami, czyli na opakowaniach znajdziesz informacje toksykologiczne i piktogramy, a buteleczka zamknięta jest zakrętką bezpieczną dla dzieci czyli CRC (trzeba przycisnąć, aby otworzyć). Do opisu produktu dołączona jest też karta SDS czyli karta bezpieczeństwa olejku, a w niej możesz przeczytać zalecenia toksykologiczne, o których tu piszę. 

 

Taka forma oznakowania i opakowania olejków obowiązuje dla każdego olejku w Unii Europejskiej, jeśli olejek sprzedawany jest w pierwotnej formie – jako surowiec, produkt prosto z Natury. Na kolejnych etapach rejestracji i produkcji możliwe jest usunięcie  z opakowania ostrzeżeń, np. w procesie rejestracji olejku eterycznego jako kosmetyk lub dodatek spożywczy. Ja nie zdecydowałam się na wyrzucenie ostrzeżeń z opakowania. Dlaczego? Jestem aromaterapeutką kliniczną, mam świadomość mocy i właściwości olejków, nie traktuję ich jako “miłe zapachy” tylko jako substancje o poważnym potencjale terapeutycznym. Jednak niewłaściwie użyte olejki mogą być szkodliwe, każdy z nich jest w jakiś sposób toksyczny. Wszak rośliny nie wytworzyły ich dla naszego dobra i naszej wygody, tylko jako broń chemiczna lub środek wabiący zapylacze. 

 

Olejki dla ludzkiego organizmu to ksenobiotyki. Dlatego oprócz ostrzeżeń toksykologicznych na opakowaniu dostarczam Ci też informacje o zastosowaniu olejków. W sklepie znajdziesz obszerne opisy właściwości olejków eterycznych, a także certyfikaty informujące o zawartości alergenów i certyfikaty IFRA, czyli informujące o rekomendowanych stężeniach poszczególnych olejków w kosmetykach. To wiedza przydatna zarówno twórcom kosmetyków jak i domowym użytkownikom, np. jeśli chcesz szybko zrobić olej do masażu. 

 

Poza tym na blogu znajdziesz obszerne zaplecze merytoryczne – zarówno w tematyce olejkowej, w tym aromaterapia oraz perfumiarstwo naturalne, a także wpisy dotyczące ziół (jestem fitoterapeutką – uczennicą dr. Henryka Różańskiego). Wielu klientów ceni mój sklep z olejkami właśnie za jakość produktów i dostęp do tych informacji.