zapachy: leśne

Filtruj olejki według właściwości

Zapach lasu w Twoim domu

Zapach lasu jest bardzo złożony. To zapach igliwia, rozgrzanego letnim słońcem. Zapach zbutwiałych liści jesienią, zapach grzybów, porostów, żywic. Jednak to zapachy drzew iglastych są dla więszkości z nas symbolem zapachu lasu. Często jesteśmy z nimi mocno związani emocjonalnie, bo prócz leśnych wypraw, przypominają nam święta.

Zapachy drzew iglastych – cała kolekcja

Podstawowy olejek iglasty to olejek sosnowy i to on będzie tu punktem odniesienia. Jodła (pichta) i świerk czarny pachną od sosny intensywniej, są bardziej świeże i przypominają produkty do kąpieli. Daglezja, choina i kosodrzewina mają zapachy bardziej subtelne, a w tej pierwszej czuję nuty jabłka. Żywotnik to zapach kojarzony z żywopłotu (tuja) i wrotyczu. Olejek hinoki pachnie bardziej drewnem, to subtelna nuta głowy. Cyprys ma w sobie coś kwiatowego. Olejek eteryczny z jagód jałowca to świeżość z korzennym elementem.

Ta kolekcja nie będzie pełna bez leśnych absolutów. Obecnie w sklepie znajdziesz absolut jodły i absolut sosny. To kompletnie odmienny efekt zapachowy. Absoluty te stanowią w perfumach nuty bazy (są bardzo trwałe).

Zapach lasu – kąpiele leśne

Kąpiele leśne to praktyka, która powstała w Japonii. Polega ona na spędzaniu czasu w lesie dla poprawy samopoczucia i zdrowia. Badania naukowe potwierdzają jej skuteczność. Więcej o kąpielach leśnych dowiesz się ze wpisu: Leśne monografie oraz z e-booka „Kąpiele Leśne cz. I„.

Co jednak, jeśli nie mieszkasz blisko lasu? Nadal możesz skorzystać z dobrodziejstwa kąpieli leśnych i to w swoim domu. Jeden ze sposobów na więcej lasu w domu, to wprowadzenie zapachu lasu za pomocą dyfuzji. Możesz rozpylać olejki eteryczne, które kojarzą ci się z lasem. Nie muszą być jednak to tylko zapachy iglaków! Zapach lasu to o wiele więcej. Być może chcesz dodać do niego odrobinę wilgotnej ziemi, a może słodyczy kwiatów. Pamiętaj też, że olejki cytrusowe i olejki kadzidlane doskonale komponują się z iglakami. Zajrzyj też po inspirację do tagu święte drewno. A jeśli chcesz skorzystać z gotowej mieszanki olejków eterycznych, sięgnij po Twin Peaks 02.